To musisz zrobić, aby nie stracić 500+

Jeden wniosek na wszystkie dzieci.

Rodzice, którzy mają obecnie przyznane do 30 września 2019 roku świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają od 1 lipca 2019 roku jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca 2019 r. zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają świadczenia wychowawczego), natomiast od 1 października 2019 r. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września).

Rodzice którzy w okresie do 30 września złożyli bądź złożą wniosek na pierwsze dziecko, bez wnioskowania na drugie i kolejne dzieci, uzyskają prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko, natomiast z dniem 1 października świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci nie będzie przysługiwało.

Przeanalizuj swoją sytuację i zawnioskuj na dzieci na które decyzją administracyjną masz przyznane świadczenie wychowawcze tylko do 30 września 2019 r. Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczercowie w pokoju nr 9 bądź pod numerem telefonu 44 6314000 wew. 207.

Podobne wpisy:

Skip to content